تاریخ : جمعه 9 بهمن 1394
کد 9

اعتبار 800 میلیونی به طرح ترسیب کربن و ایجاد نهالستان در استان تهران

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در حاشیه بازدید از طرح بین المللی تعمیم ترسیب کربن و ایجاد نهالستان در شهرستان ملارد از اختصاص 3 میلیارد ریال برای این طرح و 5 میلیارد ریال برای تکمیل و تجهیز2 نهالستان در استان تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران؛ نوربخش عسکری گفت: یکی از اولویت هابرای استان تهران حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا است که خوشبختانه اقدامات خوبی در زمینه مقابله با بیابان زایی و پدیده گرد و غبار انجام شده است.

وی افزود: برای توسعه فضای سبز و جنگل کاری در سطح استان تهران که از اهمیت ویژه ای برخوردار است تامین نهال بسیار ضروری است که با تکمیل و به بهره برداری رسیدن این نهالستان ها نهال مورد نیاز استان تامین خواهد شد.

براساس این گزارش طرح بین المللی تعمیم ترسیب کربن با هدف احیای اراضی مرتعی تخریب یافته و توانمند سازی جوامع محلی و توسعه روستائی از سال 91 و در سطحی معادل 70 هزار هکتار در منطقه اخترآباد شهرستان ملارد در حال اجرا است و از 2 نهالستان ایجاد شده یکی در جنوب غربی استان و در شهرستان ملارد که در حال تکمیل و به بهره برداری رسیدن است و دیگری در شرق استان ودر شهرستان دماوند ایجاد گردیده و به بهره برداری رسیده است.

انتهای پیام/