تاریخ : چهارشنبه 15 دي 1395
کد 596

مجوز خرید 4 هزار تن نهاده جو از کشاورزان تهرانی صادر شد

مدیرکل عشایر استان تهران اعلام کرد: برای تامین نهاده های دامی عشایری مجوز خرید 4 هزار تن نهاده جو با قیمت مصوب دولتی از شرکت پشتیبانی امور دام استان صادر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان تهران سیروس نصیری اعلام کرد: سالانه 10 تا 15 هزار تن جو توسط عشایر استان تهران به مصرف می رسد که این میزان جو توسط تشکل های عشایری بدون هیچ محدودیتی خریداری و به عشایر استان تهران واگذار می شود

مدیرکل امورعشایراستان تهران ادامه داد: در حال حاضر برای تامین نهاده های دامی عشایری مجوز خرید 4 هزار تن نهاده جو با قیمت مصوب دولتی از شرکت پشتیبانی امور دام استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر عشایراستان تهران در مناطق قشلاقی (گرمسیر) استان در شهرستان های ورامین، پاکدشت، پیشوا، ری، شهریار و ملارد مستقر هستند تاکید کرد: با توجه به بارندگی های روزهای اخیر وضعیت مراتع در مناطق قشلاقی مناسب است.

همچنین دومین نمایشگاه توانمندی های عشایر و روستاییان کشور 15 تا 18 دی ماه به مدت چهار روز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

در این نمایشگاه همچنین روستاییان استان های سراسر کشور  توانمندی ها و پتانسیل های فرهنگی و تولیدی خود را عرضه و به نمایش خواهند گذاشت و سیاه چادرهایی از عشایر سایر استان ها از جمله عشایر استان تهران در محوطه نمایشگاه برپا می شود.

عشایر استان تهران از شهرستان های پاکدشت، شمیرانات و ورامین در این نمایشگاه حضور خواهند داشت

استان تهران دارای 3 هزار خانوار عشایری است که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از 65 هزار تن محصولات زراعی، دامی، لبنی، پروتئینی و کشاورزی تولید و برای عرضه روانه بازار مصرف کردند.