تاریخ : چهارشنبه 26 آبان 1395
کد 509

اجاره 200مجموعه ورزشی تهران به بخش خصوصی/70 میلیارد به خزانه واریز شد

مدیر کل ورزش و جوانان استان تهران از واگذاری 200 مجموعه ورزشی استان به بخش خصوصی خبر داد و گفت: این مجموعه های ورزشی برای مدت یکسال براساس قرارداد به بخش خصوصی واگذار شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان برنامه و بودجه استان تهران، رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از بدهی 130 میلیارد ریالی این اداره کل به پیمانکاران بابت ساخت و تجهیز اماکن ورزشی سطح استان خبر داد و اظهار کرد: بخش عمده این بدهی ها مربوط به چند سال گذشته و بابت ساخت، توسعه و تجهیز اماکن و فضاهای ورزشی استان تهران است.

وی در خصوص زمان پرداخت بدهی های معوق پیمانکاران گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده این بدهی ها قرار است از محل انتشار اسناد خزانه اسلامی و همچنین شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی تامین و پرداخت شود.

گل محمدی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا پایان سال جاری بخش عمده ای از این بدهی ها معوق را پرداخت کنیم.

* اجاره 200 مجموعه ورزشی استان تهران به بخش خصوصی

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران همچنین از واگذاری 200 مجموعه ورزشی استان به بخش خصوصی خبر داد و گفت: این مجموعه های ورزشی برای مدت یکسال براساس قرارداد به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی افزود: با واگذاری این اماکن مبلغی در حدود 100 میلیارد ریال به حساب خزانه دولت واریز خواهد شد که 70 میلیارد ریال آن تاکنون پرداخت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در خصوص ادعای مالکیت بنیاد مستضعفان در قبال بخشی از مجموعه ورزشی تختی نیز گفت: دراین زمینه مقرر شده دولت امکاناتی را بابت همین موضوع به بنیاد واگذار کند.

گل محمدی با بیان اینکه طبق اسناد رسمی حدود 30درصد از زمین های مجموعه تختی متعلق به بنیاد مستضعفان است اظهار کرد: این پرونده از طریق بخش حقوقی وزارت ورزش و جوانان در حال پیگیری است که امیدواریم مالکیت مجموعه ورزشی تختی در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان تهران قرار گیرد.

* رسیدگی به پرونده 12 مجموعه ورزشی تهران از طریق مراجع قضایی

گل محمدی در ادامه به پرونده های حقوقی ورزش استان تهران در مراجع قضایی اشاره کرد و گفت: پرونده 12 واحد از اماکن ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان تهران در مجامع قضایی در حال رسیدگی است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران تصریح کرد: با باز پس گیری اماکن ورزشی مورد دعوا بیش از 6هزار مترمربع سالن های ورزشی و چندین هکتار از پیست های اسکی به سرانه ورزش تهران افزوده شوند.