تاریخ : چهارشنبه 27 فروردين 1399
کد 3167

ابلاغ 3 هزار میلیارد تومان بودجه به دستگاه های اجرایی در سال 98

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: سال گذشته با ابلاغ 3 هزار میلیارد تومان با تخصیص بالای 70 درصد به دستگاه ها، رضایتمندی خوبی حاصل شد.

پایگاه خبری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران؛ سعیده حسن خانی| نعمت اله ترکی در نخستین جلسه شورای معاونین سازمان مدیریت استان تهران در سال جدید، با اشاره به نامگذاری شعار سال 99 از سوی مقام معظم رهبری به سال "جهش تولید"، اظهار کرد: اولویت های ده گانه ای برای تحقق این مهم در استان تهران ایجاد کرده ایم که مهمترین آن اصلاح ساختار تولید با محوریت بخش خصوصی، توسعه کارگاه های خرد و افزایش تولید کالاهای ایرانی در بازارهای داخلی است.

وی سال 98 را سالی سخت و پر تلاش برای کشور، سازمان برنامه و بودجه و سازمان مدیریت استان ها دانست و افزود: به حمد الهی، سازمان مدیریت استان تهران وظایف خود را در اجرای برنامه های توسعه و تامین منابع مالی حوزه های تولیدی، فرهنگی، اجتماعی، زیربنایی و آموزش، همچنین پژوهش و منابع انسانی به نحو احسن انجام داد.

ترکی با اشاره به حادثه سیل در ابتدای سال 98 در استان تهران و برخی استان های جنوبی کشور، گفت: اگر چه بارندگی های بی سابقه و بی نظیری در ابتدای سال ایجاد شد اما آثار منفی آن خسارت هایی را ایجاد کرد که بازسازی آن 4 ماه طول کشید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با بیان اینکه در سال 98، چالشی برای تامین آب شرب تهران و شهرستان ها نداشتیم، افزود: عملکرد آبخیزداری و منابع طبیعی در زمینه آماده کردن سدها و مهار سیلاب ناشی از بارندگی در سال گذشته خوب بود و از ابتدای سال جدید هم آمادگی کامل برای مهار سیلاب احتمالی وجود داشت.

وی همچنین به برنامه محوری در تخصیص بودجه سال 98 و سال 99 اشاره کرد و گفت: همه دستگاه های اجرایی براساس سند راهبردی استان تهران حرکت کرده و دیگر به برنامه محوری (تخصیص بودجه براساس برنامه دستگاه) عادت کرده اند.سال 98 حدود 3 هزار میلیارد تومان به دستگاه ها ابلاغ شد و بالای 70 درصد ابلاغ بودجه ها به تخصیص منجر شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران افزود: در بخش بودجه جاری در سال 98، تخصیص دستگاه های اجرایی 100 درصد و برخی بیش از 100 درصد بوده و همه با رضایتمندی خوبی سال 98 را سپری کردند.

ترکی به همه روسای گروه حاضر در جلسه گفت: با توجه به اینکه بودجه سال 99 تعیین و تکلیف و رسما ابلاغ شده است. برای تهیه جدول بودجه سال 99 باید از هم اکنون کار آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ابلاغ اعتبار انجام شود.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه نباید موافقت نامه بودجه جدیدی در سال 99 وجود داشته باشد.

ترکی اظهار کرد: در سال 98 حدود 195 میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده که متعلق به فرمانداران و دهیاران است برای بخش درمان و سلامت (کرونا) استان تهران هزینه شد. همچنین 400 میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه به 3 دستگاه علوم پزشکی برای تامین و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی هزینه شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در ادامه از اجرای 36 طرح اقتصاد مقاومتی در سال جدید خبر داد و گفت: در سال گذشته 26 طرح ستاد اقتصاد مقاومتی استان تهران به مرحله اجرا و بهره برداری رسید، در سال جدید هم 36 طرح اجرایی می شود که به زودی در اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی به طور مفصل مطرح خواهد شد.

ترکی اضافه کرد: با توجه به وجود ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، برای تحقق جهش تولید در استان ستاد جدیدی تشکیل نمی شود و تمام برنامه های جهش تولید استان در این ستاد طرح و تصمیم گیری خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در ادامه چارچوب و اولویت های معاونت ها و هر یک از بخش های مختلف سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در سال 99 را اعلام کرد و گفت: حوزه منابع انسانی در اصلاح ساختار اداری، اطلاعات و آمار در بخش ارائه آمار برای افزایش تولید، حوزه GIS و پژوهش هر کدام به نوبه خود شفاف تر و به روز تر از سال گذشته در خدمت اجرای اهداف سازمان مدیریت و برنامه ریزی و در نهایت تحقق جهش تولید باشند.

بازتاب رسانه ای خبر در رسانه ها

*خبرگزاری شبستان

*خبرگزاری برنا

*خبرگزاری ایلنا

*خبرگزاری مهر

*اقتصاد آن لاین

*خبرگزاری ایرنا