تاریخ : سه شنبه 28 ارديبهشت 1395
کد 233

افتتاح بزرگترين كارخانه ترانسفورماتور توزيع كشور با حضور نوبخت

بزرگ‌ترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور در تهران با حضور معاون رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، mbot.ir بزرگ‌ترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور روز گذشته با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، معاون وزیر نیرو، معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت و تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان تهران به بهره‌برداری رسید.

این کارخانه و واحد تولیدی که اهمیت فراوانی در حوزه توسعه صنعت برق دارد، در فضایی بالغ بر ۱۳ هکتار احداث شده است.

بزرگ‌ترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور با هدف تامین نیاز به ترانسفورماتور در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع و همچنین توسعه صادرات و اشتغال، در شهر پرند و با سرمایه‌گذاری بالغ بر هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال احداث شده است.

براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، سالانه در بزرگ‌ترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور ۲۲ هزار و ۵۰۰ ترانس تولید خواهد شد که این تعداد ترانس برابر با ۴ هزار مگاولت آمپر است.

همزمان با افتتاح این سایت جدید تولیدی شرکت ایران ترانسفو، بیش از ۶۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر نیز بصورت غیرمستقیم مشغول به کار خواهند شدند.

با بهره‌برداری از بزرگ‌ترین کارخانه ترانسفورماتور توزیع کشور ضمن جلوگیری از خروج سالانه ۴۰ میلیون دلار ارز از کشور، با صادرات تولیدات این کارخانه بیش از شش میلیون دلار ارز وارد کشور خواهد شد.

تولیدات این کارخانه علاوه بر تامین نیاز داخل کشور، در حال حاضر به کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان و ارمنستان صادر می‌شود.

انتهای پیام/
بنابراین گزارش در این مراسم علاوه بر دکتر نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، فرهاد دژپسند معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، غلامرضا شافعی، معاون وزیر نیرو، یوسف صدیقی، مسولان کارخانه ایران ترانسفو و جمعی از فعالین اقتصادی حضور داشتند.